Szanowni Państwo! W naszym serwisie wykorzystujemy pliki cookie. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookie oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

we dwoje

28.05.2019 / Ludzie

Ogórkiem przez Amerykę

Kultowe auto – volkswagen ogórek – na podwórzu, barwne tatuaże na rękach, biografie Nicka Cave’a i Kurta Cobaina na półce i basówka oparta o wzmacniacz pod ścianą. Wystarczy minuta spędzona w ich domu w Mosinie, by przekonać się o tym, że Jess (Aga) i Wrzosu (Bartosz) mają rockandrollowe dusze. Wyglądają jak z kadru „Easy Rider” albo teledysku ZZ Top i właśnie rozpoczynają swoją przygodę życia: wyruszają w roczną wyprawę ogórkiem po Ameryce – od Kanady, przez Stany i Meksyk, po Gwatemalę. A może jeszcze dalej?

21.12.2018 / Ludzie

Zjeść dobrze, celebrować życie!

Kto raz uległ pokusie Janssona, nigdy już nie zapomni rozkoszy skandynawskiej kuchni! Camilla Hultqvist i Igor Grzeszczuk, którzy razem prowadzą magazyn „Food & Friends”, podczas swoich podróży odwiedzają najlepsze restauracje i poznają słynnych mistrzów kulinarnej sztuki.

03.11.2018 / Miejsca

Puszcza wciąga jak błoto na wiosnę

Gdy wróciliśmy ostatnio, moi rodzice spytali: „To kiedy wracacie na wschód?”. Mama nie spytała, kiedy pojedziemy znowu, ale „kiedy wracacie?”. Przez pierwszy rok jeździliśmy średnio raz na dwa miesiące. O Puszczy Białowieskiej rozmawiamy z Marią i Tomaszem z księgarni Bookowski.

29.10.2018 / Ludzie

Wyjść w step i ruszyć przed siebie

Pomysł na podróż do Kirgistanu pojawił się niemal z dnia na dzień: po prostu znajomy szukał kompana na wycieczkę w góry i gorąco namawiał, więc stwierdziłem: „Jedźmy” – wspomina Maciej Zakrzewski. Niedługo potem kupiliśmy bilety i miesiąc później – w połowie sierpnia ubiegłego roku – ruszyliśmy w drogę.