Szanowni Państwo! W naszym serwisie wykorzystujemy pliki cookie. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookie oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

w grupie

18.06.2020 / Ludzie

Lubię kulturowy miszmasz

Mateusz Machalski na co dzień zajmuje się projektowaniem liter i identyfikacji wizualnych. Odpowiada też za projekt magazynu Newonce i wiele kampanii dla czołowych marek. Spotkaliśmy się z nim tuż przed ogłoszeniem pandemicznego lockdownu w klimatycznym mieszkaniu na warszawskim Śródmieściu. Mateusz jest stołecznym patriotą, ale zdarza się, że połowę roku spędza w podróżach. Gdy rozmawialiśmy, planował właśnie wyprawę do Syrii.

03.09.2019 / Ludzie

Zawsze ciągnęło mnie w bezkres

Choć  wydaje się, że z łatwością można dziś dotrzeć w niemal każdy zakątek Ziemi, oceaniczne wyprawy podbiegunowe nadal rozpalają wyobraźnię. Przemysław Jędrowski, na co dzień człowiek od strategii i komunikacji marek, a równocześnie pasjonat żeglarstwa marzył o opłynięciu Przylądka Horn, a z rozpędu dotarł aż na Antarktydę. Po drodze odwiedził bar na zatopionym statku i stację polarną kupioną za jednego funta.

14.06.2019 / Ludzie

Na chińskim szlaku

Dagmarę Gregorowicz znają niemal wszyscy związani z muzyczną sceną – pełna energii, towarzyska i rozgadana, inspiruje nowe projekty i udowadnia, że chcieć znaczy móc. Wspólnie z ukraińską przyjaciółka Daną Vynnytską, basistą Mikołajem Pospieszalskim i perkusitą Bartoszem Nazarukiem tworzy zespół Dagadana. Od niedawna śpiewa też w zespole Dobre Bo Dobre, a z Michałem Wiraszką (Muchy) i Michałem Szturomskim (Afro Kolektyw) współpracuje przy projekcie Provinz Posen. Z Dagą spotkaliśmy się, by porozmawiać o Chinach, które od lat odwiedza regularnie.

Miejsca

Chiny