Szanowni Państwo! W naszym serwisie wykorzystujemy pliki cookie. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookie oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

samochodem

16.03.2020 / Ludzie

Świadek upadku imperium

Przeżył oblężenie Groznego w schronie Szamila Basajewa, odwiedził Armenię chwilę po trzęsieniu ziemi, czekał na szturm sowieckich wojsk w litewskim parlamencie. Dokumentował nie tylko rozpad radzieckiego imperium, ale także polskie losy w czasach transformacji ustrojowej, czego efektem jest arcyciekawy album „Mechanizm”. Fotograf społeczny, reporter, podróżnik. Mariusz Forecki, współzałożyciel fundacji i galerii Pix House, dał się nam namówić na trochę wspomnień.

28.05.2019 / Ludzie

Ogórkiem przez Amerykę

Kultowe auto – volkswagen ogórek – na podwórzu, barwne tatuaże na rękach, biografie Nicka Cave’a i Kurta Cobaina na półce i basówka oparta o wzmacniacz pod ścianą. Wystarczy minuta spędzona w ich domu w Mosinie, by przekonać się o tym, że Jess (Aga) i Wrzosu (Bartosz) mają rockandrollowe dusze. Wyglądają jak z kadru „Easy Rider” albo teledysku ZZ Top i właśnie rozpoczynają swoją przygodę życia: wyruszają w roczną wyprawę ogórkiem po Ameryce – od Kanady, przez Stany i Meksyk, po Gwatemalę. A może jeszcze dalej?

21.12.2018 / Ludzie

Zjeść dobrze, celebrować życie!

Kto raz uległ pokusie Janssona, nigdy już nie zapomni rozkoszy skandynawskiej kuchni! Camilla Hultqvist i Igor Grzeszczuk, którzy razem prowadzą magazyn „Food & Friends”, podczas swoich podróży odwiedzają najlepsze restauracje i poznają słynnych mistrzów kulinarnej sztuki.