Szanowni Państwo! W naszym serwisie wykorzystujemy pliki cookie. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookie oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Polecamy

Rzeczy ważne i przydatne, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Pomocne i zupełnie nieużyteczne, ale emocjonalnie niezbędne w podróży lub do jej planowania.

22.03.2020 / Polecamy

Mechanizm – fotografie z czasów polskiej transformacji

W rozmowie z nami Mariusz Forecki opowiada o upadku sowieckiego imperium i niezwykłych przygodach, które towarzyszyły jego pracy za naszą wschodnią granicą. Z kolei album „Mechanizm”  zbiera znakomite fotografie z czasów polskiej transformacji – trzy dekady życia nad Wisłą: od ostatniego zjazdu PZPR po pracownicze imprezy w wielkich korporacjach, przede wszystkim zaś to, co działo się na marginesach życia społecznego i politycznego, co było wypychane poza telewizyjne kadry, historie wyciszane i wypierane.

Miejsca

Polska

10.12.2018 / Polecamy

Ziny o Polsce

W jakim stopniu nasz świat to jedynie wyobrażenie? Na ile przedstawienie, w którym uczestniczymy, podlega naszej woli? Jak naszą percepcję kształtuje kontekst pozazmysłowy? Takie pytania przychodzą do głowy, gdy oglądamy nowe propozycje wydawnictwa Pix.house.

01.12.2018 / Polecamy

Prosta i celna kreska kronik

Kreskę ma prostą, a celną. Jest mistrzem niemych kadrów. Jest mistrzem obserwacji.

30.11.2018 / Polecamy

Kompilacja „R12: Contemporary Sound of Tel-Aviv”

Tel Awiw to miasto niezwykle witalne, nowoczesne, intensywne. I choć gdy myślimy o współczesnej muzyce żydowskiej, w pierwszej kolejności na myśl przychodzi Nowy Jork i tamtejsi spadkobiercy tradycji chasydzkiej czy jazzowi dekonstrukcjoniści spod znaku Johna Zorna i jego wytwórni Tzadik, intrygujące rzeczy dzieją się też w największej izraelskiej metropolii. Dokumentuje to świetna kompilacja „R12: Contemporary Sound of Tel-Aviv”.

Miejsca

Tel-Aviv

27.10.2018 / Polecamy

W drodze

Człowiek podróżujący piechotą jest zawsze podejrzany – nie ma pracy? Włóczy się? Może kradnie? I na cholerę łazi tak blisko granic, których bez wizy/paszportu się nie przekracza?

Miejsca

Polska